in

Razigrani Helios z zmago iz Ljubljane

Slovensko košarkarsko prvenstvo se nadaljuje z 2. krogom lige za prvaka. V prvem obračunu je Krka zanesljivo zmagala (75:90). Košarkarji Nutrispoint Ilirije so v petek na domačem parketu priznali premoč Helios Suns, ki so slavili z 81:90. Olimpija bo tekmo odigrala šele v ponedeljek, ko v Ljubljano prihajajo Šenčurjani.

Glede na zadnjo tekmo, ki so jo Domžalčani dobili za vsega tri točke, je bilo jasno, da zmagovalca ni moč napovedati vnaprej. Sprva je sicer kazalo na gladko zmago gostov, ki so v prvi četrtini po zaslugi razpoloženih Leona Šantlja in Blaža Mahkovica hitro povedli s 23:11, že v 12. minuti pa so nato domači vodili za koš in izid je ostal poravnan.

Ekipi sta bili skupaj do 33. minute in izida 67:68, nato so Domžalčani ušli najprej na pet in kasneje na sedem točk (74:81). V končnici so gosti prednost še povišali. Odločilni element na tekmi je bil bržkone skok pred obročema, kjer so bili gostje uspešnejši (39:30) in boljši met iz igre.

Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Mahkovic z 28 točkami in devetimi skoki, Šantelj jih je dodal 19. Pri domačih je 13 točk dosegel Dejan Milašinović, Niko Bačvić pa 12.