in

Hat-trick Benzemaja za veliko vrnitev in napredovanje Reala

Sreda prinaša še dve povratni tekmi osmine finala Lige prvakov. Z veliko gotovostjo je napredoval že Manchester City, ki je v lizbonski Sporting na prvi tekmi ugnal s kar 5:0. Veliko bolj zanimivo bo v Madridu, kjer se bosta pomerila madridski Real in PSG. Parižani bodo branili minimalno prednost s prvega obračuna (1:0).

– Liga prvakov, osmina finala, prve tekme

Real Madrid – PSG 3:1* (0:1) /3:2/

Benzema 61., 76., 78.; Mbappe 39.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militão, Alaba, Nacho, Valverde, Kroos, Modrić; Vinicius Jr, Benzema, Asensio.

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Mendes, Paredes, Pereira, Verratti, Messi, Mbappe, Neymar.

Manchester City – Sporting 0:0 /5:0/

Manchester City: Ederson, Egan-Riley, Stones, Laporte, Zinchenko, Fernandinho, Gundogan, Silva, Sterling, Foden, Jesus.

Sporting: Adan, Inacio, Coates, Neto, Porro, Ugarte, Tabata, Matheus Reis, Sarabia, Paulinho, Slimani.

V sredo bo PSG Lionela Messija branil prednost z 1:0 v Madridu, kjer ga bo pričakal 13-kratni evropski prvak Real. Parižani se pred tekmo ubadajo z morebitno odsotnostjo najboljšega strelca Kyliana Mbappeja.

Real Madrid je pod pritiskom, da bi nadoknadil poraz z 1:0 na prvi tekmi proti Paris Saint-Germainu in da bi se uvrstil v četrtfinale Lige prvakov. Španci so na ta neuspeh odgovorili z zmago na naslednjih treh ligaških tekmah, čeprav so ob odmoru vodili le na eni od njih – trener Carlo Ancelotti je zadnjo tekmo (4:1 proti Realu Sociedad) označil za skoraj popolno.

Trinajstkratni evropski prvaki bodo morali še vedno uporabiti vse svoje izkušnje, če bodo želeli napredovati, vendar bi moralo igranje pred domačimi navijači dati pomembno vzpodbudo. Los Blancos doma niso izgubili od konca septembra (10 zmag, trije remiji) zato so na domačih tleh zanesljivi, kar dokazuje tudi to, da so v zadnjih treh domačih tekmah proti Parižanom neporaženi (dve zmagi, en remi).

City praktično že v četrtfinalu

Tekma med Manchester Cityjem in lizbonskim Sportingom bo le formalnost, potem ko so angleški prvaki že na Portugalskem zmagali s 5:0.

Za lizbonskim Sportingom je nekaj težkih tednov, saj so v tekmi za naslov izgubili šest točk, v prvem polfinalnem dvoboju portugalskega pokala pa so doživeli hud poraz, zdaj pa se soočajo z zaostankom po prvem dvoboju, ki v zgodovini lige Lige prvakov še nikoli ni bila nadoknadena. Da bi se vpisali v zgodovino, bi morali v Angliji zabeležiti tudi prvo zmago v gosteh po uspehu s 3:2 proti Middlesbroughu v sezoni 2004/05 (dva remija in pet porazov od takrat).

Če se ne bo zgodilo kaj spektakularnega, se bo šele v devetem poskusu zgodilo, da bo angleško moštvo v dvoboju izločilo Sporting iz evropskih tekmovanj.

“Marija, sedmica” v Münchnu, Liverpool zdržal doma

Bayern je proti Salzburgu na prvi tekmi le remiziral, tokrat pa so serijski nemški prvaki z odličnim začetkom tekmo v svojo prid odločili že po 30 minutah. Trikrat se je med strelce (v le 12 minutah) vpisal Robert Lewandowski, dvakrat je bil natančen z enajstmetrovke. Za izid prvega polčasa je bil uspešen še Serge Gnabry.

Kljub visoki prednosti se Bavarci niso ustavljali, v drugem polčasu je dvakrat zadel še Thomas Müller, tik pred koncem je gol dosegel še Leroy Sane. Vmes je Salzburg vendarle prišel do častnega gola, Manuela Neuerja je ugnal Maurits Kjaergaard.

Salzburg, pri katerem je priložnost v zadnje pol ure igre dobil tudi Benjamin Šeško, je tako iz lige prvakov izpadel s skupnim izidom kar 2:8.

Vseh osem zadetkov iz Münchna:

Veliko bolj izenačen je bil dvoboj v Liverpoolu. Reds so iz Milana prinesli prednost z 2:0, na Anfieldu pa izgubili z 0:1. Edini gol na tekmi je v 62. minuti dosegel Lautaro Martinez, realne upe italijanskih prvakov pa je le minuto kasneje pokopal Alexis Sanchez. Čilenec je prejel drugi rumeni karton in bil izključen, črno-modri pa niso več zares ogrozili vrat Alissona Beckerja.

Čez teden dni po četrtfinale še Jan Oblak

Naslednji teden bo z Atletico Madridom, ki je izboljšal formo, na delu Jan Oblak, ki bo po madridskih 1:1 gostoval pri Manchester Unitedu Cristiana Ronalda.

Zelo zanimivo utegne biti na obračunu nekdanjih evropskih prvakov Ajaxa in Benfice v Amsterdamu, potem ko sta se ekipi v Lizboni razšli z rezultatom 2:2.

Evropski prvak Chelsea, ki je medtem izgubil ruskega predsednika Romana Abramoviča, bo v Franciji proti Lillu branil prednost 2:0, medtem ko Juventus v Torinu čaka veliko dela proti Villarrealu. Prva tekma se je končala z remijem 1:1.