in

Dali jim bodo dvoboj, ki ga ne bodo pozabili

Tekme končnice lige ICE si sledijo ena za drugo. Olimpija po velikem sredinem slavju v Beljaku ni imela časa za veselje in evforijo, saj je naslednji dvoboj s Korošci na sporedu že danes. Tokrat v Tivoliju z začetkom ob 19.45.

Ljubljančani so v sredo v beljaški mestni hali dokazali, da bodo izjemno zahteven tekmec za vsako moštvo v letošnji končnici. S hitro igro, pri kateri so bili orli ves čas korak zadaj, so v prvih 40 minutah povedli s 5:1 in kljub manjšemu padcu v zadnji tretjini iz avstrijske Koroške odnesli prvo zmago.

Tako pri zmajih kot pri Beljačanih so se v izjavah po prvi tekmi zavedali, da je za njimi šele prva tekma v seriji, iz katere bo v polfinale napredoval tisti, ki bo prvi dosegel štiri zmage.

Olimpija bi bila z današnjim domačim uspehom že na pol poti do uvrstitve med najboljšo četverico. “Prva tekma je bila za nas absolutno uspešna. V playoffu štejejo zmage in moment, mi smo oboje vzeli. Zavedamo pa se, da bo postalo samo še težje in težje. Pričakujemo še bolj intenzivno in fizično tekmo in bomo na to pripravljeni. Tekmeci lahko pridejo, kakor hočejo, mi smo tukaj in jim bomo dali ‘fight’, ki ga ne bodo pozabili,” napoveduje trener Olimpije Mitja Šivic.

V Tivoliju gre pričakovati še bolj borbeno in fizično tekmo. Foto: Uroš Skaza

Če vzdušje v Beljaku, razen v dvorani, ni bilo nič kaj hokejsko, bo tudi nocoj zelo pomembna podpora s tribun. Ljubljančani si želijo, da hokejski privrženci, ne le iz prestolnice, ampak cele Slovenije, napolnijo Tivoli in gostom še otežijo nalogo. Tekma se začne ob 19.45. Tretja tekma v serijo bo v nedeljo v Avstriji.

Gostitelji večernega dogajanja so se zamenjali tudi v drugih parih. Znojmo bo po porazu v Salzburgu tokrat igral doma, Pustertal pa se bo v Italiji skušal oddolžiti za visok poraz na Madžarskem. KAC bo želel zmago z Dunaja potrditi v Celovcu.